C1812X103G4JAC7800
Mfr.Part #
C1812X103G4JAC7800
Description
CAP CER 10000PF 16V U2J 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
10000pF
Series :
SMD Comm U2J Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.0922mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1812X103G4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X103G4JAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C1812X103G4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm