C1812X102K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X102K5HACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1812 1NF 50V ULTRA STABL
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1812X102K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X102K5HACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
C1812X102K5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V