C1812C821K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1812C821K1HACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1812 820PF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
820pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1812C821K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)