C1812C682KDRAC7800
Mfr.Part #
C1812C682KDRAC7800
Description
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1812
Stock
66
In Stock :
66
Capacitance :
6.8nF
Tolerance :
10%
Mount :
Surface Mount
Length :
4.5mm
Package / Case :
1812
Height :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
yes
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
1kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
X7R
KEMET C1812C682KDRAC7800
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 1812