C1812C682K5GAC7800
Mfr.Part #
C1812C682K5GAC7800
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Length :
4.5mm
Height :
1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
C0G
Capacitance :
6.8nF
Mount :
Surface Mount
Published :
Depth :
3.2mm
KEMET C1812C682K5GAC7800
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 1812
C1812C682K5GAC7800 Overview
The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.With a voltage of 50V, it can operate.
C1812C682K5GAC7800 Features
with the voltage - Rated DC of 50V