C1812C561F1HAC7800
Mfr.Part #
C1812C561F1HAC7800
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 560PF 100V X8R 1812
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
X8R
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
560pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
18 Weeks
KEMET C1812C561F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 560pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812C561F1HAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
C1812C561F1HAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V