C1812C473M3JAC7800
Mfr.Part #
C1812C473M3JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1812
Capacitance :
0.047µF
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness :
1.0922mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
25V
Series :
SMD Comm U2J
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
KEMET C1812C473M3JAC7800
SMD Comm U2J 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C473M3JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1812C473M3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm