C1812C472KGRAC7800
Mfr.Part #
C1812C472KGRAC7800
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Series :
SMD Comm X7R HV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Factory Lead Time :
31 Weeks
Feature :
Low ESL, High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
KEMET C1812C472KGRAC7800
SMD Comm X7R HV 4700pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)