C1812C393M3JAC7800
Mfr.Part #
C1812C393M3JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Description
CAP CER 0.039UF 25V U2J 1812
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Series :
SMD Comm U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Temperature Coefficient :
U2J
1 (Unlimited)
Thickness :
1.0922mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.039µF
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1812C393M3JAC7800
SMD Comm U2J 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C393M3JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1812C393M3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm