C1812C331JGGAC7800
Mfr.Part #
C1812C331JGGAC7800
Description
CAP CER 330PF 2000V C0G/NP0 1812
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
5%
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
4.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C1812C331JGGAC7800
330pF Ceramic Capacitor 5% 1812