C1812C224M8JAC7800
Mfr.Part #
C1812C224M8JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 10V U2J 1812
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Factory Lead Time :
52 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.22µF
Series :
SMD Comm U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness :
1.0922mm
KEMET C1812C224M8JAC7800
SMD Comm U2J 0.22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C224M8JAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1812C224M8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm