C1812C224K8JAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1812C224K8JAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 10V U2J 1812
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Thickness :
1.0922mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.22µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J
Voltage - Rated :
10V
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±10%
KEMET C1812C224K8JAC7800
SMD Comm U2J 0.22μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C224K8JAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.
C1812C224K8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm