C1812C224K4JAC7800
Mfr.Part #
C1812C224K4JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 16V U2J 1812
Capacitance :
0.22µF
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Temperature Coefficient :
U2J
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.0922mm
Series :
SMD Comm U2J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
KEMET C1812C224K4JAC7800
SMD Comm U2J 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C224K4JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1812C224K4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm