C1812C223J5GACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1812C223J5GACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
SMD AUTO C0G, CERAMIC, 22NF, 5%,
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Product Type :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Height - Seated (Max) :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Capacitance :
0.022 μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SMD Auto C0G
Lead Spacing :
Lead Style :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Brand :
Qualification :
AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
Standard
Features :
Low ESL
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
Automotive MLCCs
Product Status :
Active
Dielectric :
C0G (NP0)
Thickness (Max) :
0.043" (1.10mm)
Packaging :
MouseReel
Applications :
Automotive
RoHS :
Details
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Package :
Digi-Reel?
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
KEMET C1812C223J5GACAUTO
SMD Auto C0G 0.022 μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)