C1812C221JHGAC7800
Mfr.Part #
C1812C221JHGAC7800
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1812
Stock
163
In Stock :
163
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
30 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Comm C0G HV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL, High Voltage
KEMET C1812C221JHGAC7800
SMD Comm C0G HV 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)