C1812C220JFGAC7800
Mfr.Part #
C1812C220JFGAC7800
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Failure Rate :
Type :
Control
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
22 pF
Phase :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1500V (1.5kV)
Lead Style :
Tolerance :
±5%
GE - General Electric
VA Rating :
30 VA
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
SMD Comm C0G HV
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Spacing :
Base Product Number :
C1812C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Features :
Low ESL, High Voltage
Mounting :
Foot
KEMET C1812C220JFGAC7800
SMD Comm C0G HV 22 pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812C220JFGAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
C1812C220JFGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)