C1812C162J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1812C162J1HACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1812 1.6NF 100V ULTRA ST
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1600pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1812C162J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1600pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)