C1812C152J5GAC7800
Mfr.Part #
C1812C152J5GAC7800
Description
CAP CER 1500PF 50V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Height :
1mm
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Depth :
3.2mm
Dielectric :
C0G
Tolerance :
5%
Published :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1.5nF