C1812C132M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1812C132M1HACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1812 1.3NF 100V ULTRA ST
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1300pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1812C132M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)