C1812C122M5HAC7800
Mfr.Part #
C1812C122M5HAC7800
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 50V X8R 1812
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1200pF
KEMET C1812C122M5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 1200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)