C1812C112J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1812C112J1HACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1812 1.1NF 100V ULTRA ST
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
1100pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1812C112J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1100pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)