C1812C104K4JAC7800
Mfr.Part #
C1812C104K4JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 16V U2J 1812
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Thickness :
1.0922mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1812C104K4JAC7800
SMD Comm U2J 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C104K4JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1812C104K4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm