C1812C103JBGACAUTO
Mfr.Part #
C1812C103JBGACAUTO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 630V C0G 1812
Stock
252
In Stock :
252
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
650V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
30 Weeks
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
C0G
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Auto C0G HV
Feature :
Low ESL, High Voltage
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1812C103JBGACAUTO
SMD Auto C0G HV 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)