C1812C103J4JAC7800
Mfr.Part #
C1812C103J4JAC7800
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 16V U2J 1812
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Capacitance :
10000pF
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1810 (4525 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
U2J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
1.0922mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
16V
Series :
SMD Comm U2J
KEMET C1812C103J4JAC7800
SMD Comm U2J 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1810 (4525 Metric)
C1812C103J4JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1812C103J4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm