C1812C102J1HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1812C102J1HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1812 1NF 100V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
KEMET C1812C102J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1000pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)