C1808C181FHGACAUTO
Mfr.Part #
C1808C181FHGACAUTO
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CER CAP
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G (NP0)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination Style :
SMD/SMT
Class :
Class 1
Tradename :
FT-CAP
Qualification :
AEC-Q200
Length :
4.7 mm
RoHS :
Details
Series :
SMD Auto C0G HV
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
2 mm
Tolerance :
1 %
Packaging :
Reel
Capacitance :
180 pF
Product :
General Type MLCCs
Type :
High Voltage C0G Dielectric Commercial MLCCs
Termination :
Standard
KEMET C1808C181FHGACAUTO
SMD Auto C0G HV 180 pF Ceramic Capacitor 1 % 1808 (4520 metric)