C1808C100KHGAC7800
Mfr.Part #
C1808C100KHGAC7800
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
yes
Height :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Length :
4.7mm
Package / Case :
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2mm
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
10pF
KEMET C1808C100KHGAC7800
10pF Ceramic Capacitor 10% 1808