C17CF0R2B-7UN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C17CF0R2B-7UN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1111
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
0.2pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
C17CF0R2B-7UN-X1T
Knowles Precision C17CF0R2B-7UN-X1T
CF 1111 2828Metric Ceramic Capacitor 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm C0G NP0 ±0.1pF 0.2pF