C17AH620J-7UN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C17AH620J-7UN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1111
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
P90
Capacitance :
62pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
AH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C17AH620J-7UN-X1T
Knowles Precision C17AH620J-7UN-X1T
AH 1111 2828Metric Ceramic Capacitor 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm P90 ±5% 62pF