C1608CH1H180J080AA
Mfr.Part #
C1608CH1H180J080AA
Description
CAP CER 18PF 50V CH 0603
Stock
18
In Stock :
18
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Temperature Coefficient :
CH
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
1608
Case Code (Imperial) :
0603
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm