C1608C0G2E681K080AA
Mfr.Part #
C1608C0G2E681K080AA
Description
CAP CER 680PF 250V C0G 0603
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Capacitance :
680pF
Weight :
2.012816mg
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
250V
Height :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Published :
Thickness :
889μm
Series :
C
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm