C1608C0G2E222J080AA
Mfr.Part #
C1608C0G2E222J080AA
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
0.8mm
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
2200pF
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
C0G
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
250V