C1608C0G2A680J080AA
Mfr.Part #
C1608C0G2A680J080AA
Description
CAP CER 68PF 100V C0G 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.8mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Case Code (Imperial) :
Thickness :
889μm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated DC :
100V
C0G
HTS Code :
Weight :
2.012816mg
Datasheets
C1608C0G2A680J080AA
TDK Corporation C1608C0G2A680J080AA
C 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)