C1608C0G2A562J080AE
Mfr.Part #
C1608C0G2A562J080AE
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
TDK Corporation C1608C0G2A562J080AE
C 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)