C1608C0G2A392J080AE
Mfr.Part #
C1608C0G2A392J080AE
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 0603
Stock
2
In Stock :
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3900pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
2015
Datasheets
C1608C0G2A392J080AE
TDK Corporation C1608C0G2A392J080AE
C 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)