C1608C0G2A392J080AC
Mfr.Part #
C1608C0G2A392J080AC
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G 0603
Stock
3
In Stock :
3
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
889μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3900pF
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
2012
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
100V
Surface Mount
Datasheets
C1608C0G2A392J080AC
TDK Corporation C1608C0G2A392J080AC
C 3900pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)