C1608C0G2A332J080AA
Mfr.Part #
C1608C0G2A332J080AA
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
0.8mm
EAR99
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3300pF
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Composition :
Ceramic
Thickness :
939.8μm
Datasheets
C1608C0G2A332J080AA
TDK Corporation C1608C0G2A332J080AA
C 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)