C1608C0G1H331G080AA
Mfr.Part #
C1608C0G1H331G080AA
Description
CAP CER 330PF 50V C0G 0603
Ceramic
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Case Code (Metric) :
Feature :
Low ESL
C0G NP0
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
889μm
EAR99
Depth :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Capacitance :
330pF
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.8mm
Datasheets
C1608C0G1H331G080AA
TDK Corporation C1608C0G1H331G080AA
C 330pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)