C1210X912M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X912M5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 9.1NF 50V ULTRA STA
Capacitance :
9100pF
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1210X912M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 9100pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)