C1210X912J4HAC7800
Mfr.Part #
C1210X912J4HAC7800
Description
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA
Tolerance :
±5%
Capacitance :
9100pF
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C1210X912J4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 9100pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)