C1210X912G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X912G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Lead Free :
Lead Free
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
9100pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X912G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 9100pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)