C1210X911K8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X911K8HAC7800
Description
CAP CER 1210 910PF 10V ULTRA STA
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
910pF
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X911K8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 910pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)