C1210X911K5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X911K5HAC7800
Description
CAP CER 1210 910PF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
910pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
KEMET C1210X911K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 910pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)