C1210X911J1HAC7800
Mfr.Part #
C1210X911J1HAC7800
Description
CAP CER 1210 910PF 100V ULTRA ST
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Capacitance :
910pF
KEMET C1210X911J1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 910pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)