C1210X910M8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X910M8HAC7800
Description
CAP CER 1210 91PF 10V ULTRA STAB
Capacitance :
91pF
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
10V
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X910M8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 91pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)