C1210X910K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X910K1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 91PF 100V ULTRA STA
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
91pF
KEMET C1210X910K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 91pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)