C1210X910G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X910G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 91PF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
91pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X910G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 91pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)