C1210X910F5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X910F5HAC7800
Description
CAP CER 1210 91PF 50V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
91pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X910F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 91pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X910F5HAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
C1210X910F5HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V