C1210X823K8JAC7800
Mfr.Part #
C1210X823K8JAC7800
Description
CAP CER 0.082UF 10V U2J 1210
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Series :
SMD Comm U2J Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.082µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1210X823K8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.082μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X823K8JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1210X823K8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm