C1210X823F8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X823F8HAC7800
Description
CAP CER 1210 82NF 10V ULTRA STAB
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.082µF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X823F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 0.082μF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X823F8HAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 10V allows it to function.
C1210X823F8HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V